„Uczeń w kryzysie psychicznym” – konferencja dla nauczycieli i wychowawców„Uczeń w kryzysie psychicznym” – konferencja dla nauczycieli i wychowawców
W dniu 16 listopada 2023 r. w Mediatece w Mońkach odbyła się konferencja „Uczeń w kryzysie psychicznym” skierowana do nauczycieli i wychowawców szkół i placówek z terenu powiatu monieckiego. Organizatorem konferencji była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mońkach.
Do udziału w przedsięwzięciu zaproszono Pana Adriana Tyszkę – psychiatrę Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży w Białymstoku oraz Pana Sławomira Moczydłowskiego Dyrektora Młodzieżowego Centrum Edukacji i Readaptacji Społecznej w Goniądzu. W roli prelegentów wystąpiły również psycholog, psychoterapeuta Pani Sylwia Czerech oraz psycholog Pani Aneta Czuł, specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mońkach.
Celem spotkania była promocja zdrowia psychicznego. Nauczyciele mieli możliwość zrozumienia mechanizmów rządzących kryzysem psychicznym, zapoznali się z objawami, przyczynami i leczeniem zaburzeń zdrowia psychicznego. Dowiedzieli się jak reagować w sytuacji nagłej na terenie szkoły i gdzie szukać profesjonalnej pomocy.
Dziękujemy za udział w konferencji Staroście Powiatu Monieckiego Panu Błażejowi Buńkowskiemu, Wicestaroście Powiatu Monieckiego Pani Joannie Kitlas, przedstawicielom Kuratorium Oświaty w Białymstoku starszemu wizytatorowi Pani Danucie Sutkowskiej, wizytatorowi pani Karinie Annie Smaka oraz wszystkim dyrektorom szkół i placówek z terenu powiatu monieckiego, nauczycielom i wychowawcom.
Szczególne podziękowanie kierujemy do Pani Wiesławy Filipkowskiej, dyrektora Biblioteki Publicznej w Mońkach za udostępnienie Sali konferencyjnej.
Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mońkach Ewa Bartnik
 

Skontaktuj się z nami

Poradnia działa w godzinach:
pn-czw: 7:30 - 17:00
pt: 7:30 - 16:00

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mońkach
ul.Tysiąclecia 15
19-100 Mońki,
tel./fax 85 716 25 44
e-mail monkippp@wp.pl