PROGRAM UWAŻNOŚĆOd grudnia do czerwca 2024r. nasza Poradnia będzie uczestniczyć w ogólnopolskim projekcie innowacji pedagogicznej „UWAŻNOŚĆ - nasza siła, wielka moc”. Zajęcia z elementami programu będą realizowane podczas terapii logopedycznej.Kilka słów o założeniach i przebiegu projektu:
  • „UWAŻNOŚĆ - nasza siła, wielka moc’’ to innowacja edukacyjna Katarzyny Gruszki, która bazuje na założeniach Jona Kabat-Zinna, twórcy najpopularniejszego, 8-tygodniowego modelu pracy z uważnością- MBSR ( Mindfulness Based Stress Reduction).
  • Jest to program działań z dziećmi w wieku od 5-12 lat, wprowadzający uważność w ich codzienne życie. W ramach programu otrzymamy 6 pakietów materiałów do pracy, m.in.: kart pracy, opowieści, ćwiczeń relaksacyjnych, gier, kolorowanek, kreatywnych zadań. Każdy pakiet podzielony jest tematycznie:
  1. ODDECH MOCY- techniki oddechowe, które uczą dzieci, jak być w chwili obecnej;
  2. RELAKSAJKI - bajki i opowieści pomagające się zrelaksować i wyciszyć;
  3. ŚWIAT ZMYSŁÓW - ćwiczenia uruchamiające zmysły i sensorykę;
  4. KRAINA KREATYWNOŚCI - zadania artystyczno-wyciszające;
  5. UWAŻNE CIAŁO I UMYSŁ - ćwiczenia dla ciała i umysłu w formie gier i zabaw.
Uważność to bardziej świadome bycie obecnym tu i teraz, z samym sobą, ze swoimi emocjami i myślami, ale też z otoczeniem i innymi ludźmi. Dzięki uważności jesteśmy w stanie pełniej i świadomiej przeżywać życie.
Rozwijanie uważności to nauka samodzielnego uspakajania i regulacji swoich emocji. Ćwiczenia rozwijają: cierpliwość i zaufanie, umiejętność odpuszczania i kontroli emocji nad rzeczami, na które nie mamy wpływu, umiejętność rozluźnienia oraz nawiązywania i podtrzymywania kontaktu z ludźmi. Ponadto pomagają zredukować stres, niepokój, lęki, nadpobudliwość ruchową.

Na koniec programu dzieci otrzymają dyplom za udział w innowacji 😊.


Więcej informacji na stronie: https://www.uwaznaedukacja.com/


Źródło: https://zspwaplewo.szkolna.net/projekty-i-programy/n,uwaznosc-nasza-sila-wielka-moc

 

Skontaktuj się z nami

Poradnia działa w godzinach:
pn-czw: 7:30 - 17:00
pt: 7:30 - 16:00

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mońkach
ul.Tysiąclecia 15
19-100 Mońki,
tel./fax 85 716 25 44
e-mail monkippp@wp.pl