Europejski Dzień Logopedy6 marca
Europejski Dzień Logopedy
          Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest w krajach Unii Europejskiej od 2004 roku. Pomysłodawcą wydarzenia była organizacja CPLOL (Komitet Łącznikowy Terapeutów Mowy/Logopedów), zrzeszająca terapeutów i logopedów językowych z całej Europy. W Polsce święto obchodzone jest od 2007 roku, z inicjatywy Polskiego Związku Logopedów.
 Aktualnie istnieją duże potrzeby w zakresie udzielania pomocy dzieciom w  stymulowaniu prawidłowej mowy i komunikacji. Święto ma na celu zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z wizytą u specjalisty z dzieckiem, u którego zauważą jakikolwiek problem w rozwoju mowy.
  Święto jest też przypomnieniem roli logopedy w udzielaniu wsparcia dzieciom i rodzicom w dążeniu do prawidłowej mowy i komunikacji każdego dziecka w aspekcie artykulacyjnym, gramatycznym, leksykalnym, ekspresyjnym, a także społecznym.
Jak co roku zachęcamy logopedów, nauczycieli przedszkoli i edukacji wczesnoszkolnej, a także polonistów starszych klas z terenu powiatu monieckiego do obchodów naszego święta w swojej placówce  (konkursy plastyczne i literackie o tematyce logopedycznej, ćwiczenia, zabawy i gry logopedyczne, zagadki itp.) oraz dzielenia się swoimi pomysłami na stronach macierzystych placówek.
Tlo Zdjęcia - darmowe pobieranie na Freepik

 

Skontaktuj się z nami

Poradnia działa w godzinach:
pn-czw: 7:30 - 17:00
pt: 7:30 - 16:00

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mońkach
ul.Tysiąclecia 15
19-100 Mońki,
tel./fax 85 716 25 44
e-mail monkippp@wp.pl