DZIEŃ DZIECKA

https://www.gminapiatek.pl/wp-content/uploads/2020/06/Dzie%C5%84-Dziecka.jpg
ŻYCZĄ PRACOWNICY PORADNI
PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ
W MOŃKACH

1 czerwca to jeden z najwspanialszych dni w roku, dlatego spędźmy go razem z naszymi pociechami. Będzie to prezent, który zapamiętają na zawsze. Polecamy kilka sposobów na wspólne świętowanie tego czasu, łącząc przyjemne z pożytecznym.
 Oto propozycje:
  1. Puszczanie ogromnych baniek mydlanych. Jest to doskonałe ćwiczenie logopedyczne pomagające w prawidłowym rozwoju aparatu mowy (poniżej link,  jak zrobić domowy płyn do ogromnych baniek mydlanych).
 https://www.jaskoweklimaty.pl/banki-mydlane-jak-zrobic-tani-plyn-w-domu-przepis-na-plyn/
  1. Wspólny spacer, podczas którego natura (dźwięki zwierząt i otaczającej przyrody) stanie się inspiracją do wykonywania ćwiczeń dźwiękonaśladowczych.
  2. Zabawa taneczna. Udane świętowanie nie może obejść się bez tańca i muzyki, a ruch to przecież zdrowie...każdy logopeda to powie😊 Linki poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=VuLfq-05MXc
https://www.youtube.com/watch?v=18J7GV8Zzvo
https://youtu.be/p8Pw2N5pwQ8

Pamiętajmy, że:

,,dziecko ma przyszłość, ale i ma przeszłość: pamiętne zdarzenia, wspomnienia, wiele godzin najistotniejszych samotnych rozważań. Nie inaczej niż my, pamięta i zapomina, ceni i lekceważy, logicznie rozumuje – i błądzi, gdy nie wie. Rozważnie ufa i wątpi.
  Janusz Korczak, Dzieła, tom 7: Jak kochać dziecko.Na zakończenie dyplom do wydrukowania przez Rodziców z okazji Dnia Dziecka😊

https://ponadwszystko.com/wp-content/uploads/2019/05/Dyplom-dzien-dziecka-v3.pdf
 

Skontaktuj się z nami

Poradnia działa w godzinach:
pn-czw: 7:30 - 17:00
pt: 7:30 - 16:00

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mońkach
ul.Tysiąclecia 15
19-100 Mońki,
tel./fax 85 716 25 44
e-mail monkippp@wp.pl