Dzień Bezpiecznego Internetu„Razem zmieniamy internet na lepsze” to hasło tegorocznego Dnia Bezpiecznego Internetu. DBI obchodzony jest w Polsce od 13 lat. Ta niezwykła inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, pedagog poradni, p. Anna Świderek  spotkała się z uczniami Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Jaświłach (kl. V SP i II b Gimnazjum). Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w Internecie, prywatności online oraz zjawiska cyberprzemocy. Uczniowie dowiedzieli się, co może im zagrażać w efekcie nieprzemyślanych działań online, jak takich zagrożeń unikać i jak reagować na niebezpieczne sytuacje w sieci. Efektem przeprowadzonych zajęć było wypracowanie reguł bezpiecznego i kulturalnego korzystania z internetu oraz zasad reagowania w sytuacjach cyberprzemocy.

Rodzice wszystkich uczniów również mogli skorzystać z prelekcji na temat cyberprzemocy poprowadzonej przez p. Kamilę Czerepko. Pani pedagog uświadomiła rodzicom, czym jest cyberprzemoc, zwróciła też uwagę na zagrożenia, z jakimi dzieci mają lub mogą mieć kontakt w Internecie.


Skontaktuj się z nami

Poradnia działa w godzinach:
pn-czw: 7:30 - 17:00
pt: 7:30 - 16:00

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mońkach
ul.Tysiąclecia 15
19-100 Mońki,
tel./fax 85 716 25 44
e-mail monkippp@wp.pl