3 grudnia Dzień Osób z Niepełnosprawnościami3 grudnia DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI
 
Według danych WHO około 10 procent populacji to osoby niepełnosprawne. W Polsce liczba osób niepełnosprawnych to prawie 5,5 mln.
 
Dzisiejsze święto przypomina, że osoby z niepełnosprawnościami mają prawo do: swobody poruszania się, ochrony zdrowia, edukacji, życia prywatnego i rodzinnego, wolności, bezpieczeństwa oraz udziału w życiu politycznym i kulturalnym.
 
Hasło tegorocznego święta brzmi „Zrównoważony rozwój: Nadzieja w technologii”. Trzy komponenty, na których się opiera to: cele zrównoważonego rozwoju włączające osoby niepełnosprawne, strategie zmniejszania ryzyka katastrofy i postępowania w stanach alarmowych oraz tworzenie środowiska umożliwiającego pracę. Technologie oferują dostęp do informacji i ułatwienia komunikacyjne, które przyczyniają się do włączenia osób niepełnosprawnych w proces rozwoju społeczeństwa. Wspierają wczesne systemy powiadamiania i ograniczania ryzyka w sytuacjach alarmowych, zagrażających zdrowiu lub życiu, na które osoby z niepełnosprawnością są narażone od 2 do 4 razy bardziej niż osoby bez dysfunkcji. Wspomagają zatrudnianie osób niepełnosprawnych poprzez możliwość wykorzystania rozwiązań adaptacyjnych, dzięki czemu mogą one skorzystać z możliwości wykonywania różnych zawodów.

Skontaktuj się z nami

Poradnia działa w godzinach:
pn-czw: 7:30 - 17:00
pt: 7:30 - 16:00

Kontakt

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Mońkach
ul.Tysiąclecia 15
19-100 Mońki,
tel./fax 85 716 25 44
e-mail monkippp@wp.pl